Instagram ulepszy archiwizację Stories i ograniczy mowę nienawiści

Instagram ulepszy archiwizację Stories i ograniczy mowę nienawiści

Instagram - z okazji dziesiątej rocznicy istnienia - ogłosił szereg funkcji, które mają ulepszyć platformę. Mowa o m.in. ulepszeniu sekcji archiwizacji treści udostępnianych za pośrednictwem Stories czy usprawnieniu algorytmów wykrywających mowę nienawiści.


Instagram to coraz popularniejsza platforma społecznościowa. Zespół za nią odpowiedzialny musi więc regularnie wprowadzać nowe usprawnienia, by wciąż przyciągać nowych użytkowników i zatrzymywać tych już obecnych. Portal podległy Facebookowi kreowany jest również coraz usilniej na "wolny od mowy nienawiści".

Potwierdzać ma to chociażby usprawniony algorytm wykrywający niepożądane treści. Już niedługo po próbie opublikowania niezbyt przyjemnego komentarza/wiadomości zostaniemy poinformowani, że "nie jest to okej". Oczywiście Instagram nie zabroni nam wstawienia obraźliwej notki, lecz da znać, iż musimy liczyć się z konsekwencjami.

Źródło: Instagram


Te mają być zaostrzone. Komentarz może zniknąć, a wraz z nim pojawić się blokada naszego konta. Nie wiadomo kiedy nowe zasady zostaną wdrożone. Data premiery nie została podana także przy zapowiedzi ulepszonej sekcji archiwizacji Stories.

W przyszłości będzie ona ukazywać się w formie estetycznego kalendarza z zaznaczonymi momentami publikacji zdjęć/filmów. Nie zabraknie też mapy ze wskazanymi miejscami, gdzie treści zostały zrobione.

Źródło: Instagram


Nie da się ukryć, że taka nowość może okazać się przydatna zwłaszcza dla osób, które wstawiają dużo materiałów na Stories. Mamy tu do czynienia z nieco rozbudowaną funkcją Memories znaną ze Snapchata.

 

Co sądzicie o zaplanowanych nowościach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.