Instagram ukrywa polubienia u kolejnych użytkowników

Instagram ukrywa polubienia u kolejnych użytkowników

Już w kwietniu bieżącego roku pojawiły się pierwsze informacje na temat tego, że Instagram zamierza usunąć swoją najcenniejszą "walutę", jaką jest licznik polubień pod postami użytkowników. Ilość polubień znikała już z wizji użytkowników w niektórych państwach, jednak teraz Instagram rozpoczyna globalizację swoich działań.


Na razie są to tylko działania testowe prowadzone przez korporację, jednak w ciągu najbliższych miesięcy, lajki mają najprawdopodobniej zniknąć u wszystkich na stałe. Losowi użytkownicy włączeni do testów, nie będą już w stanie zobaczyć ilości polubień pod postami obserwowanych przez siebie osób, a jedynie zasięgi swoich własnych postów. Jak twierdzi Instagram, funkcja zostaje wprowadzona, aby poprawić komfort użytkowników oraz sprawić, że polubione przez nich treści faktycznie odzwierciedlają ich gusta, a nie są jedynie ślepym podążaniem za tłumem i presją opinii publicznej. Działaniem pobocznym funkcji będzie również brak możliwości porównywania się do innych użytkowników, co pozytywnie wpłynie na komfort psychiczny ogółu.Ukrywanie licznika polubień działa obecnie na małym procencie wszystkich kont w każdym regionie świata i jest między innymi próbą złagodzenia negatywnego wpływu mediów społecznościowych na psychikę ludzi. Instagram jest na ten moment zadowolony z pozytywnych rezultatów wśród testowanych przez siebie osób, a więc istnieje duża szansa, że funkcja zawita do aplikacji na stałe.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.