Instagram wprowadza nowy komunikator!

Instagram wprowadza nowy komunikator!

Pod koniec sierpnia tego roku informowaliśmy was o nowym komunikatorze od Facebooka, przygotowanym specjalnie dla użytkowników Instagrama. Wczoraj poznaliśmy jego szczegóły, a aplikacja oficjalnie wystartowała!


Threads, bo taką nazwę nosi nowa aplikacja dla Instagrama, pozwala na wysyłanie wiadomości do grupy bliskich znajomych oraz na dzielenie się z nimi naszymi zdjęciami. Co więcej, jest w stanie informować naszych znajomych o naszej lokalizacji, zajęciach, a nawet stanie baterii w telefonie. Aplikacja stawia także na funkcję przesyłania grupom naszych prywatnych relacji, nie tylko znajomym bądź bliskim znajomych, jak miało to miejsce do tej pory na Instagramie.Komunikator Threads został oficjalnie wprowadzony już u pierwszych użytkowników. Co bardzo ważne, jego używanie będzie dostępne również w aplikacji Instagrama, lecz do tej pory możliwe jest jedynie przez pobranie "Aplikacji Threads od Instagramu" w Sklepie Play lub w App Store. 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Today, Facebook is launching Threads from Instagram, a new camera-first messaging app that helps you stay connected to your close friends. Threads is a stand-alone app designed with privacy, speed and your close connections in mind. You can share photos, videos, messages, Stories and now statuses with your Instagram close friends list. You are in control of who can reach you on Threads, and you can customize the experience around the people who matter most.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ We hope that Threads can bring you a little closer to the people you care about. Threads launches today and is available for download on both iOS and Android.⁣⁣⁣ ⁣⁣⁣ Artwork by @fiance_knowles


Post udostępniony przez Instagram (@instagram)


Threads w wielu aspektach przypomina Snapchata. Tym sposobem, Instagram oraz jego komunikator w najbliższym czasie może jeszcze bardziej zyskać na popularności na rzecz mniejszego zainteresowania Snapchatem. Po prezentacji Threads, kurs właściciela Snapchata - Snap Inc.  spadł znacznie na giełdzie. Warto także zaznaczyć, że jest to już 3 komunikator od Facebooka. Co sądzicie o jego funkcjach? Myślicie, że przyjmie się tak jak Messenger czy WhatsApp?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.