Instagram będzie przydatniejszy. Już niedługo pojawi się nowa funkcja

Instagram będzie przydatniejszy. Już niedługo pojawi się nowa funkcja

Instagram z założenia jest aplikacją nastawioną na publikowanie zdjęć, później pojawiła się też opcja wrzucania materiałów wideo. Do tej pory próżno było szukać postów, które zawierałyby tylko i wyłącznie tekst - twórcy testują jednak funkcję tego typu. 


Deweloperzy programu postanowili zabrać się za projektowanie nowości, która umożliwi publikowanie postów zawierających tylko i wyłącznie tekst w ramach Instagram Stories. Rozwiązanie to polegać będzie na tym, że użytkownicy będą mieli możliwość przekazania czegoś, bez potrzeby wstawiania zdjęcia, czy materiału wideo - tylko sam tekst.Oczywiście tego typu posty będziemy mogli personalizować wybierając odpowiedni rodzaj czcionki - tło pozostanie jednak domyślne. Wgranie zdjęcia spowoduje przetworzenie go przez odpowiednie filtry tak, aby to tekst był na pierwszym miejscu.

Sama innowacja dostępna jest już od grudnia dla mieszkańców Japonii, a ostatnio pojawiła się u wybranych osób w Europie. To, kiedy trafi ona do wszystkich nie wiemy, lecz warto uzbroić się w cierpliwość.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.