Instagram z funkcją, która może uzależnić

Instagram z funkcją, która może uzależnić

Instagram rozpoczął wdrażanie funkcji nazwanej "Sugerowane Posty". Ma ona automatycznie aktywować się w momencie, kiedy na naszej tablicy zabraknie nowych wpisów od osób, które obserwujemy.


Nie da się ukryć, że Facebookowi zależy na tym, aby użytkownicy jak najwięcej czasu spędzali na przeglądaniu publikowanych treści. Dlatego też do platform giganta wprowadzane są nowości mające na celu zapewnienie ciągłego przypływu nowych rzeczy do oglądania.

Najlepiej obrazuje to zaimplementowana własnie funkcja "Sugerowane Posty" na Instagramie. Do tej pory, kiedy przejrzeliśmy wszystko od osób, które obserwujemy, wyświetlała się stosowna informacja i mogliśmy przesuwać palcem dalej, lecz nie pokazywało się nic oprócz starszych wpisów.

Źródło: Instagram (via TechCrunch)


Sytuacja uległa zmianie. Po obejrzeniu nowości od obserwowanych użytkowników pojawiać się będą rekomendowane treści dobierane na bazie tych, które zazwyczaj zdarza nam się oglądać. Rzecz jasna społecznościowy gigant chce dzięki temu na dłużej zatrzymać odbiorców.

Zmiana podobno już weszła w życie. Osobiście u siebie jej jeszcze nie widzę, więc możliwe, że jest ona wdrażana seriami.

 

Co sądzicie o nowości na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.