Instagram wynagrodzi brak podwójnego aparatu!

Instagram wynagrodzi brak podwójnego aparatu!

Instagramowe Stories staje się coraz ważniejsze, a ludzie coraz częściej udostępnianie znikającego zdjęcia traktują na równi z udostępnianiem go na swoim profilu "na zawsze". Instagram zauważył, że Stories dobrze sobie radzi i najwyraźniej zamierza dodać bardzo przydatną funkcję, za którą mogą być wdzięczni posiadacze smartfonów z tylko jednym aparatem. 


Konkretniej chodzi o użytkowników Instagrama, którzy w swoich smartfonach nie mają trybu portretowego. Polega on na tym, że robiąc sobie selfie, można uzyskać efekt podobny do lustrzanki i rozmyć tło za sobą. Tak to wygląda w praktyce:Taki tryb najczęściej mają tylko telefony, które posiadają dwa aparaty, chociaż zdarzają się wyjątki w postaci Google Pixela, który mimo jednego aparatu ten tryb posiada. Oznacza to, że jest możliwe uzyskanie rozmycia tła z jednym aparatem, ale potrzeba do tego dobrego oprogramowania.

I właśnie to zamierza zrobić Instagram. Jeden z czytelników Techcrunch przyjrzał się plikowi instalacyjnemu APK (a więc opcja dotyczy całego systemu Android) najnowszej wersji Instagrama i znalazł coś takiego:Tę ikonkę z łatwością można odczytać jako tryb portretowy, co z resztą sugeruje nazwa. Znajduje się ona w Instagram Stories między transmisją na żywo a popularnym Boomerangiem.

Na tę chwilę Instagram niczego nie potwierdza. Wydaje się jednak, że jest to już tylko formalność, zwłaszcza że już wcześniej użytkownicy w podobny sposób odkrywali niezapowiedziane nowości, które wkrótce po tym wychodziły na światło dzienne wraz z nowymi aktualizacjami.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.