Jak sprawdzić czas spędzony na Instagramie?

Jak sprawdzić czas spędzony na Instagramie?

Zewsząd docierają do nas dane, które świadczą o tym, że coraz mniej ludzi korzysta z Facebooka. Jesteśmy ciekawi, czy ma to wpływ na częstsze używanie Instagrama - bo przecież coś przewijać trzeba. Na szczęście serwis udostępnił opcję sprawdzenia tego, ile czasu mu poświęcamy. 


Co trzeba zrobić, żeby sprawdzić, ile czasu pożera nam Instagram? Potrzebujemy do tego zakładki Twoja aktywność, którą znajdziemy po kliknięciu trzech poziomych kresek w prawym górnym rogu oraz wybraniu opcji Ustawienia. Ukaże nam się wtedy średni czas, jaki spędziliśmy scrollując aplikację w mijającym tygodniu, a także statystyki dla poszczególnych dni.Oczywiście aplikacja oprócz sprawdzenia, ile czasu jej poświęcamy, oferuje także powiadomienia, które przypomną nam, że przekroczyliśmy dzienny limit korzystania z serwisu.

Nowa funkcja zaimplementowana w Instagramie może okazać się bardzo pomocna w kontrolowaniu naszego czasu, który spędzamy przed smartfonem. Warto przypomnieć, że YouTube także udostępnił taką opcję w swojej aplikacji,  o czym przeczytacie tutaj.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.