Instagram Reels zastąpi zakładkę Eksploruj? To prawie pewne

Instagram Reels zastąpi zakładkę Eksploruj? To prawie pewne

Użytkownicy w Indiach zaczęli dostrzegać, że funkcja Reels zastąpiła dotychczasową kartę Eksploruj w aplikacji Instagram. Czy tak też się stanie w innych państwach?


Instagram od dłuższego czasu próbuje wdrażać funkcje, które są dobrze znane z innych platform. Idealnym przykładem są Stories - teraz znacznie popularniejsze w usłudze od Facebooka, niż na Snapchacie. Podobnie ma być z Reels.

Reels to nic innego jak opcja tworzenia krótkich materiałów wideo i ich edycji. Mamy więc do czynienia z czymś na wzór TikToka. Jak dostrzegli użytkownicy w Indiach, sekcja ta zastąpiła u nich kartę Eksploruj. Ta została przeniesiona w prawy górny róg.Możliwe więc, że zmiana prędzej czy później pojawi się w innych krajach. Wszystko jednak zależy od tego czy Reels się przyjmie. Jeśli tak, to możliwe, że Instagram będzie chciał jeszcze aktywniej promować tę opcję i to na niej oprzeć dalszy rozwój platformy.

Trudno jednak na ten moment określić czy Reels ma szansę zdobyć taką samą popularność, co TikTok. Co prawda chińska aplikacja nie ma teraz łatwego życia, ale na razie jest nadal jedną z najpopularniejszych usług społecznościowych na świecie.

 

Co sądzicie o nowości na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.