Instagram Reels pojawi się także na Facebooku

Instagram Reels pojawi się także na Facebooku

Reels stworzone na Instagramie będą mogły zostać udostępnione również na Facebooku. Platforma wzbogaci się także o własne narzędzie do tworzenia krótkich materiałów wideo.


Instagram Reels to funkcja w założeniach podobna do TikToka. Użytkownik tworzyć może za jej pomocą krótkie materiały wideo o orientacji wertykalnej oraz edytować poprzez dodawanie efektów czy ścieżki dźwiękowej. Polscy użytkownicy nie mają jeszcze możliwości korzystania z tej nowości.

Jak się jednak okazuje, Reels nie będzie ograniczone wyłącznie do swojej macierzystej platformy. Z informacji prasowej rozesłanej do części serwisów wynika, że wszystkie materiały stworzone na Instagramie będzie można udostępnić również na Facebooku. W ten sposób zasięg filmów zostanie nieco rozszerzony.

Źródło: Facebook


Klipy pojawią się na osi czasu twórców. Na razie jednak z tej opcji skorzystać może wyłącznie garstka influencerów - za pewien czas możliwość publikacji pojawi się u innych osób. To jednak nie wszystko.

Wygląda na to, że Facebook otrzyma własną wersję Reels. Czy będzie ona prezentować identycznie, jak ta na Instagramie? Tego jeszcze nie wie nikt. Widać jednak gołym okiem, iż integracja obydwu platform przebiega dosyć pomyślnie.

 

Co sądzicie o przeniesieniu Reels do Facebooka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.