Instagram Reels oficjalnie uruchomiony!

Instagram Reels oficjalnie uruchomiony!

Można pokusić się o stwierdzenie, że TikToka zna praktycznie każdy. Większość osób zapewne również słyszała w ostatnim czasie o problemach, które przytrafiły się tej aplikacji. Konkurencja doskonale wie, jak wykorzystać ten moment i dzisiaj uruchomiono nowy dodatek do Instagrama - Instagram Reels.


Jeżeli chcielibyśmy poszukać różnic między TikTokiem, a Instagram Reels, będzie to naprawdę ciężkie zadanie. Obie aplikacje bowiem oferują szereg podobnych możliwości. Dzięki nim można nagrać krótki filmik z muzyką i ozdobić go emotkami lub napisami. Wygląda na to, że Facebook wierzy w powodzenie swojego dodatku do Instagrama, gdyż dzisiaj został on udostępniony użytkownikom aż w 50 krajach. Trudno nie zauważyć zbieżności terminu publikacji Reels z problemami TikToka, które ostatnio zaczęły narastać, zwłaszcza w USA. Coraz głośniejsze plotki o możliwości zablokowania aplikacji mogą sprawić, że Amerykanie przerzucą się w bardziej zaufane miejsce i zaczną korzystać z Instagram Reels.Jakie zalety ma nowy dodatek, który zaoferował Facebook? Z pewnością dużym jego plusem jest możliwość szybkiego i łatwego udostępnienia swojego dzieła nie tylko na Instagramie, lecz również w innych miejscach powiązanych z Facebookiem. Takie udogodnienie może spodobać się wielu osobom, które poza TikTokiem prowadzą swoje fanpage i chcą również tam dzielić się z fanami swoją twórczością.

Warto zaznaczyć, że Facebook już raz próbował stworzyć konkurencję dla tego serwisu. Jednak wtedy ich rozwiązanie - Lasso, okazało się zupełnie nieudanym projektem. Działało ono od listopada 2018 do początku tegorocznych wakacji, kiedy to Facebook zdecydował się zamknąć projekt. Już wtedy niektóre osoby zaczęły domyślać się, że są to przygotowania do wprowadzenia ulepszonej wersji aplikacji, która naprawdę będzie mogła stworzyć zagrożenie dla popularności TikToka.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl