Instagram Reels doczeka się duetów rodem z TikToka

Instagram Reels doczeka się duetów rodem z TikToka

Instagram poinformował o wdrożeniu funkcji Remix do Reels. Opiera się ona na identycznych zasadach, co opcja tworzenia duetów na TikToku.


Instagram Reels jeszcze nie jest dostępne w Polsce, lecz ten stan rzeczy za niedługi czas powinien ulec zmianie. Dlatego też warto być na bieżąco z nowościami dotyczącymi tego formatu wideo.

Jak się okazuje, Instagram postanowił iść za ciosem i uruchomić opcję duetów. Została ona nazwana Remix i tak naprawdę nie różni się niczym od tej obecnej na TikToku. Pozwala ona na wchodzenie w interakcje wideo z innymi użytkownikami.

Podczas "remixowania" ekran zostanie podzielony na dwie części. Osoba dogrywająca swoją część będzie mogła regulować np. głośność oryginalnego materiału, by jej ewentualny komentarz był lepiej słyszalny. Oczywiście nie zabraknie powiadomień o tym, że ktoś nagrał duet do czyjegoś materiału.

Źródło: Instagram (via TechCrunch)


Co ciekawe, Snapchat kilka dni temu również ogłosił funkcję duetów, która także została okrzyknięta jako Remix. Jest to dosyć nietypowy zbieg okoliczności - nie wiadomo jednak czy jedna z platform zdecyduje się na zmianę nazewnictwa.

Większość użytkowników na Instagramie już widzi u siebie nowość w postaci Remixów. Wielce prawdopodobne więc, że rozpoczęło się jej publiczne wdrażanie. W Polsce jeszcze niestety nieco na nią poczekamy.

 

Co sądzicie o możliwości nagrywania duetów na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.