Instagram pracuje nad reakcjami na wiadomości

Instagram pracuje nad reakcjami na wiadomości

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że Instagram już niedługo wzbogaci się o system reagowania na prywatne wiadomości. Funkcja ma działać na niemalże identycznej zasadzie, co ta obecna już na Messengerze.


Doskonale pamiętam falę negatywnych opinii, która spłynęła na Facebooka w 2017 roku. Społeczność była skrajnie przeciwna dodaniu możliwości reakcji na wiadomości za pomocą kilku emotikon. Sam niepochlebnie wypowiadałem się na temat tejże funkcji, bo "po co, i tak nikt nie będzie jej używał". Teraz korzystam z niej nagminnie i nie wyobrażam sobie Messengera bez możliwości zostawienia emoji pod wiadomością znajomego.

Tak się składa, że już niedługo podobna funkcjonalność zagości do Instagrama, a konkretniej do sekcji prywatnych wiadomości. Jak donosi Jane Manchun Wong, zespół odpowiedzialny za platformę testuje właśnie system reagowania na otrzymane DM'y.Zrzut ekranu ukazany przez badaczkę przedstawia niemalże żywcem skopiowane reakcje z Messengera. Nie oznacza to oczywiście, że będą one dosłownie takie same - funkcja może znajdować się po prostu jeszcze w fazie wstępnych testów. Zmiana nie jest oczywiście niezbędna i zapewne użytkownicy domagaliby się w pierwszej kolejności nieco innych aktualizacji - Instagram ma najwidoczniej inne plany.

Kiedy funkcja zostanie wdrożona? Tego dokładnie nie wiadomo - pozostaje więc cierpliwie czekać.

 

Co sądzicie o aktualizacji Instagrama? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.