Instagram przechowywał usunięte zdjęcia przez ponad rok

Instagram przechowywał usunięte zdjęcia przez ponad rok

Wpadki wielkich serwisów społecznościowych nie są niestety niczym nowym. Wiele z nich dotyczy najważniejszej kwestii, czyli bezpieczeństwa danych użytkowników. Tak też jest w przypadku Instagrama, który przechowywał informacje użytkowników na serwerach, mimo ich rzekomego usunięcia. 


Jak poinformował portal TheVerge, pewien z użytkowników zarządał od Instagram przedstawienia kopii bezpieczeństwa udostępnionych przez niego danych. Jak się okazało, zawierały one usunięte wcześniej zdjęcia oraz  prywatne wiadomości. Po przedstawieniu dowodów w sprawie, administracja serwisu zareagowała i napisała, że zbyt długie przechowywanie plików było błędem w systemie. Takie usprawiedliwienie wydawałoby się słuszne gdyby nie fakt, że dane były trzymane przez ponad rok.Instagram odmówił poinformowania o skali tego błędu, jednak mógł on dotknąć wielu użytkowników. Odpowiedzialny za jego znalezienie i nagłośnienie otrzymał od serwisu ok. 6 tysięcy dolarów nagrody.

Źródło: TheVerge

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.