Instagram z programem partnerskim dla twórców

Instagram z programem partnerskim dla twórców

Nadchodzi nowy program partnerski na Instagramie. Od teraz twórcy będą mogli zarabiać dodatkowe pieniądze na prowizji z zakupów u partnerów sklepowych. Instagram ułatwi też sprzedaż i otwarcie własnego sklepu na profilu osobistym.


Instagram ogłosił kilka ciekawych opcji zarabiania dla twórców aktywnie prowadzących swoje profile w serwisie. Mowa tutaj m.in. o programie afiliacyjnym, dzięki któremu będzie można zyskać na promocjach produktów.

W następnych miesiącach Instagram rozpocznie testy nowego narzędzia partnerskiego. Twórcy będą mogli śledzić produkty dostępne do zakupu w aplikacji, a później polecać je swoim obserwującym. Za każdy zakup dokonany z „polecenia” twórca otrzyma prowizję od sprzedawcy.Każdy post zawierający produkt możliwy do zakupu, będzie oznaczony specjalną etykietą „Kwalifikuje się do prowizji”. Dzięki temu, fani danej osoby mają pewność, że część pieniędzy z zakupu pójdzie właśnie do niej. Oczywiście opcja ta przypomina typowe reflinki i ma ona być formą dobrowolnego wsparcia dla ulubionego twórcy.

Funkcja etykiet może okazać się bardzo przydatna. Dotychczas na Instagramie wielokrotnie pojawiały się burze w komentarzach twórców, którzy nie oznaczali firm czy usług, które reklamują w swoich postach. Aktualizacja może być rozwiązaniem licznych niedomówień.

Na razie jednak Instagram chce przetestować opcję z niewielką grupą firm - m.in. Benefit, MAC, Kopari i Sephora.Platforma usprawni też proces sprzedaży bezpośredniej dla użytkowników, którzy mają swoje własne marki lub dopiero tworzą własny sklep. Instagram ułatwi kontakt z dostawcą, łącząc konto z jednym z wybranych partnerów handlowych.Co więcej? Serwis społecznościowy zapewni twórcom zachętę finansową do częstszego streamowania. Nagrywając „na żywo”, będzie można wykonywać zadania i dzięki temu zyskać dodatkowe pieniądze.


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.