Instagram pozwoli zapisywać Relacje jako wersje robocze

Instagram pozwoli zapisywać Relacje jako wersje robocze

Instagram testuje funkcję umożliwiającą zapisywanie wpisów umieszczanych w sekcji Relacje jako wersje robocze. Ma ona uprzyjemnić proces publikacji treści wykonanych przy użyciu wewnętrznego aparatu platformy.


Jeśli wykonasz zdjęcie używając do tego narzędzia wbudowanego w Instagram, to musisz je opublikować od razu, gdyż inaczej przepadnie. Dlatego też spora część użytkowników wyłącznie przesyła zrobione wcześniej ujęcia, a następnie dodaje efekty.

Adam Mosseri, szef Instagrama, zapowiedział właśnie, że nadchodzą zmiany w tej kwestii. Już niedługo pojawi się możliwość zapisania materiału tworzonego w sekcji Relacje w formie wersji roboczej. Jeśli więc tworzymy wymagające nieco wkładu posty, to będziemy mogli je "dopracować" nieco później.Opcja utworzenia szkicu wystąpi w momencie próby wyjścia z panelu publikacji wpisu. Po kliknięciu "Zapisz jako szkic", treści pojawią się w specjalnej sekcji - znajdziemy się bez problemu kiedy zdecydujemy się na ponowne wrzucenie czegoś do Relacji.Nie wiadomo jeszcze do końca jak będzie wyglądała sprawa z efektami i naklejkami. W odkrytej przez część osób wersji one znikają oraz trzeba na nowo je dodawać. Miejmy nadzieję, że Instagram dopracuje funkcję. Na razie nie podano terminu jej debiutu.

 

Co sądzicie o nadchodzącej nowości? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.