Instagram pozwoli na tworzenie osobistych zbiórek pieniędzy

Instagram pozwoli na tworzenie osobistych zbiórek pieniędzy

Instagram rozpoczął testy funkcji umożliwiającej tworzenie osobistych zbiórek pieniędzy na np. hobby czy operację. Do tej pory organizowanie akcji było ograniczone do organizacji non-profit.


Instagram to coraz popularniejsza platforma, która używana jest coraz śmielej nie tylko przez przeróżne marki, ale także zwykłych użytkowników. Deweloperzy najwidoczniej zdają sobie z tego doskonale sprawę, gdyż właśnie rozpoczęli testy nowości mającej docelowo pomóc jednostkom w realizowaniu ich marzeń.

Na chwilę obecną Instagram oferuje wyłącznie opcję stworzenia zbiórki pieniędzy przez zatwierdzoną organizację non-profit. Niedługo się to zmieni - w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii rozpoczęto proces sprawdzający, czy ludzie chcieliby organizować akcje, gdzie zbieraliby na np. swoją pasję czy operację.Taka funkcja z pewnością przyjmie się wśród profili o sporych, jak i nieco mniejszych, zasięgach. Co ciekawe, każdy cel zbiórki będzie musiał być zatwierdzony przez Instagrama. Pula akceptowalnych kategorii jest jednak spora, więc nie powinno być z tym problemu.

Trudno jednak określić, kiedy opcja tworzenia indywidualnych akcji trafi do Polski. Na razie trwają ograniczone testy na wybranych rynkach, więc z pewnością przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

 

Co sądzicie o pomyśle Instagrama? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.