Instagram: powróci licznik polubień pod postami. Będzie go można jednak wyłączyć

Instagram: powróci licznik polubień pod postami. Będzie go można jednak wyłączyć

Instagram poinformował o planach powrotu licznika polubień pod postami. Pojawić ma się jednak specjalny przełącznik pozwalający na ich ponowne ukrycie.


W minionym roku na Instagramie rozpoczęto testy, w ramach których część osób przestała widzieć ile osób polubiło widoczny post. Zmiany te nie objęły jednak wszystkich - niektórzy użytkownicy wciąż dostrzec mogą statystyki konkretnych treści.

Widok ukrytych postów na desktopowej wersji Instagrama | Źródło: wł.


Zdania dotyczące nowości okazały się podzielone, o czym poinformował właśnie szef Instagrama - Adam Mosseri. Ze strony społeczności napływały zarówno negatywne, jak i pozytywne odzewy. Jedynym wyjściem, by zadowolić wszystkich jest danie odbiorcom wyboru.

Właśnie to chce uczynić Instagram. Na platformie pojawi się funkcja umożliwiająca ukrycie widoku polubień - zarówno dla oglądanych przez siebie postów, jak i tych przez siebie opublikowanych. Oczywiście statystyki pozostawionych serc także będzie można również włączyć, by mógł zobaczyć je każdy inny użytkownik.Możliwość podjęcia takiej decyzji brzmi naprawdę rozsądnie. Nie wiadomo jednak kiedy Instagram zdecyduje się na publiczne jej wdrożenie. Na razie trwają jej testy na niewielkiej grupie użytkowników. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

 

Co sądzicie o planach Instagrama? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.