Instagram poprawia Stories na desktopach

Instagram poprawia Stories na desktopach

Instagram zdecydował się na poprawienie sekcji Stories w wersji usługi na komputerowe przeglądarki internetowe. Od teraz można przeglądać treści w sposób podobny do tego, który znamy z mobilnej odsłony. 


Umówmy się - większość osób korzysta z Instagrama na telefonie. Nie chodzi tu nawet o przyzwyczajenie, ale o sam fakt, że wariant na komputery jest po prostu ubogi, brzydki i niekoniecznie dopracowany. Jak się okazuje, niedługo może się to w pewien sposób zmienić.

Zespół odpowiedzialny za platformę zdecydował się usprawnienie sekcji Stories tak, by przypominała swój mobilny odpowiednik. Do tej pory po kliknięciu w wybraną Relację widzieliśmy bowiem tylko jedną treść. Nie sposób było przewidzieć, co ujrzymy dalej.

Teraz jednak widok stanie się bardziej przejrzysty poprzez dodanie po bokach następnych oraz poprzednich materiałów. Dzięki temu całość nabierze nowoczesnego i intuicyjnego charakteru. Sposób przechodzenia pomiędzy Relacjami się nie zmieni - nadal będzie trzeba kliknąć strzałkę.Pewien czas temu nowość pojawiła się u osób w Stanach Zjednoczonych. Teraz została rozpowszechniona praktycznie na cały świat - w tym Polskę.

U wszystkich powinna się pojawić w przeciągu kilku najbliższych dni. Miejmy jednak nadzieję, że Instagram planuje wprowadzić jeszcze inne zmiany w obrębie desktopowej wersji usługi. Przydałoby się chociażby przystosowanie interfejsu do większych ekranów i opcja dodawania postów.

 

Co sądzicie o zmianach na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.