Instagram testuje nowy komunikator!

Instagram testuje nowy komunikator!

Pisanie wiadomości do innych osób za pomocą mobilnej aplikacji Facebooka nie jest bezpośrednio możliwe - aby móc korespondować ze znajomymi należy pobrać Messengera. Być może podobna sytuacja wystąpi niedługo także i w przypadku Instagrama.


Okazuje się bowiem, że jego twórcy mogą właśnie testować tego typu rozwiązanie. Taka aplikacja nazywać miałaby się Direct, a jej głównym zamierzeniem byłaby wyłącznie konwersacja z innymi użytkownikami. Program podobno ma być dostępny na ten moment tylko w sześciu krajach świata - Chile, Turcji, Włoszech, Urugwaju, Portugalii oraz Izraelu. Usługa (widoczna poniżej) wyglądem przypomina na pierwszy rzut oka Snapchata - po jej otworzeniu otrzymamy dostęp do aparatu oraz możliwość przejścia do listy znajomych.

Tak podobno prezentuje się Instagram Direct


Gdy zainstalujemy na swoim urządzeniu Instagram Direct, automatycznie stracimy możliwość odbierania oraz wysyłania wiadomości. Nie mamy oczywiście pewności, czy twórcy pójdą w kierunku Messengera i nie zmuszą nas do posiadania tejże aplikacji - mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie.

Na więcej informacji odnośnie funkcji będziemy musieli jeszcze trochę poczekać - nie wiadomo również, czy będzie ona dostępna dla wszystkich krajów.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.