Instagram nie pokaże już, że ktoś zapisuje nasze Stories

Instagram nie pokaże już, że ktoś zapisuje nasze Stories

Jedni z tej wiadomości będą zadowoleni, inni już zdecydowanie mniej. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób korzysta się z Instagrama. Najgorsze jednak jest to, że ucierpią ci, którzy często publikują materiały w aplikacji.


Chociaż Instagram testował funkcję powiadamiania o tym, że ktoś zrobił screena naszego Story, to jednak postanowił ją wycofać i nie wprowadzać do użytku. Działała ona na całkiem fajnej zasadzie, bo wykonanie jednego screena nie skutkowało jeszcze żadnym powiadomieniem - pojawiało się ono dopiero za drugim razem.Funkcję tego typu stosuje już Snapchat i naturalną koleją rzeczy byłoby, gdyby pojawiła się ona na stałe na Instagramie. Twórcy jednak zaskakują i rezygnują z tej funkcjonalności.

Szkoda, że powiadomienie o screenshocie nie zagości na Instagramie, bo z pewnością zwiększyłoby to prywatność i bezpieczeństwo. Teraz wszyscy bezkarnie będą mogli robić screenshoty swoich nieświadomych znajomych. Z tego względu powinniśmy szczególnie zwracać uwagę na to, co udostępniamy w internecie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.