Instagram nie dzieli już Stories na 15-sekundowe klipy

Instagram nie dzieli już Stories na 15-sekundowe klipy

Instagram postanowił znieść irytujący limit, który powodował rozdzielanie dłuższych Stories na 15-sekundowe fragmenty. Teraz nagrany materiał może trwać nawet minutę.


Nie da się ukryć, że oglądanie na Instagramie dłuższych Stories nie było jakąkolwiek przyjemnością - a co dopiero ich pomijanie czy nagrywanie. Pocięte materiały wywoływały tylko irytację i tak naprawdę występujący limit nie przynosił jakichkolwiek korzyści.

Dobrze więc słyszeć, że Instagram zdecydował się w końcu na jego zniesienie. Informacje o planach wprowadzenia usprawnienia można było usłyszeć już pod koniec ubiegłego roku, lecz dopiero teraz zostało ono zaimplementowane u niemalże wszystkich użytkowników.

Źródło: wł.


Jeśli spróbujecie nagrać film na Stories, to powinno Wam wyskoczyć specjalne powiadomienie informujące o końcu rozdzielania materiałów na 15-sekundowe klipy - teraz stanie się to dopiero po nagraniu co najmniej 60 sekund wideo.

Teraz oglądanie postów opublikowanych na Relacji powinno być o wiele przyjemniejsze i nie powodować irytacji - zarówno u użytkowników, jak i twórców.

 

Co sądzicie o wprowadzonej zmianie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.