Instagram na desktopy doczeka się funkcji tworzenia postów

Instagram na desktopy doczeka się funkcji tworzenia postów

Instagram pracuje nad wdrożeniem funkcji umożliwiającej użytkownikom tworzenie postów z poziomu platformy w wersji na desktopy. Do tej pory dostępność tej opcji ograniczona była do jej mobilnej odsłony.


Desktopowa wersja Instagrama jest dosyć uboga w porównaniu do mobilnego odpowiednika. Jak jednak można zauważyć - deweloperzy coraz częściej decydują się na implementację nowości, które niejako powoli zacierają - wciąż grubą - granicę pomiędzy obydwiema wersjami.

Jeszcze pewien czas temu na komputerze nie można było wysłać wiadomości do znajomych albo komfortowo przeglądać Stories. Instagram naprawił jednak te bolączki i wszystko wygląda na to, iż już niedługo otrzymamy funkcję bardziej niż podstawową.

Mowa o opcji tworzenia i publikowania wpisów. Tak - do tej pory można było zrobić to wyłącznie z poziomu aplikacji mobilnej. Alessandro Paluzzi - wiarygodny deweloper oraz insider - opublikował na Twitterze zrzuty ekranu z odkrytego panelu kreowania postów na desktopowej wersji Instagrama.

 Zdjęcie/film przed wstawieniem będzie można przyciąć, nałożyć filtr oraz dodać opis. Mamy więc do czynienia z podstawowymi opcjami i można rzecz, że w końcu. Jest jednak pewien haczyk.

Instagram oficjalnie jeszcze nowości nie zapowiedział. Na jej debiut przyjdzie nam więc poczekać nawet kilka miesięcy. Istnieje także ewentualność, iż nigdy się funkcji nie doczekamy. Nie pozostaje nic innego jak wypatrywać kolejnych wieści.

 

Czekacie na możliwość wrzucania zdjęć na Instagrama z poziomu desktopów? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.