Instagram pozwoli na stworzenie wideokonferencji

Instagram pozwoli na stworzenie wideokonferencji

Instagram wzbogacił się właśnie o obsługę Messenger Pokoje - funkcji od Facebooka pozwalającej na organizowanie wideokonferencji. Można z niej korzystać nawet bez posiadania konta na platformie.


O Pokojach informowaliśmy Was już pod koniec kwietnia. Dopiero jednak kilka dni temu Facebook zdecydował się na powszechne wdrożenie nowości. Nie minęło dużo czasu, a społecznościowy gigant postanowił rozszerzyć jej zasięg.

Jak informują deweloperzy odpowiedzialni za Instagram, z poziomu mobilnej aplikacji można już tworzyć wideokonferencję dla kilku osób. Warto zaznaczyć, że do zainicjowania Pokoju niezbędne jest posiadanie konta na Facebooku. Do rozmowy - poprzez specjalnie wygenerowany link - może za to dołączyć osoba niebędąca tam zarejestrowana.Sama funkcja jest również multiplatformowa. Do spotkania rozpoczętego na Instagramie może bezproblemowo dołączyć użytkownik korzystający z Messengera. Jest to kolejna nowość zmierzająca do integracji wszystkich platform Facebooka.

 

Korzystacie z Pokoi? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.