Instagram ma utrudnić nękanie przez prywatne wiadomości

Instagram ma utrudnić nękanie przez prywatne wiadomości

Instagram opublikował oświadczenie, w którym poinformował o zaostrzeniu przepisów dotyczących nękania osób poprzez prywatne wiadomości. Konta mają być blokowane znacznie częściej.


Mowa nienawiści to temat dosyć często przewijający się w sieci. Społecznościowi giganci wspominają o nim regularnie - między innymi poprzez wprowadzanie aktualizacji mających na celu ograniczenie szerzenia hejtu i obrażania innych ze względu na np. orientację seksualną czy kolor skóry.

Instagram poinformował w dosyć wymowny sposób, że nie życzy sobie obrażania innych użytkowników i planuje z tym walczyć. W tym celu opracowano udoskonalony algorytm wykrywający tzw. hate speech w prywatnych wiadomościach.

Źródło: Instagram


Jeśli więc osoba nękająca wysyłać będzie DM-y wyśmiewające kogoś z powodu m.in. płci, koloru skóry czy orientacji seksualnej, to zostanie na samym początku wyciszona oraz upomniana. Za drugim razem jej konto zostanie usunięte.

Instagram wykrywać ma także profile stworzone wyłącznie w celu szerzenia mowy nienawiści. Proces ma odbywać się automatycznie i być cały czas usprawniany.

 

Co sądzicie o nowych zasadach na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.