Instagram Live z lepszym planowaniem transmisji i

Instagram Live z lepszym planowaniem transmisji i "trybem ćwiczeń"

Instagram Live doczeka się niedługo dwóch ciekawych nowości. Mowa o możliwości planowania transmisji na żywo z 90-dniowym wyprzedzeniem i specjalnym "trybem ćwiczeń".


Instagram regularnie próbuje zachęcić influencerów do prowadzenia transmisji na żywo. Głównie dzieje się to poprzez wprowadzanie dedykowanych funkcji, które docelowo ułatwiają i uprzyjemniają proces organizowania streamów. Niedługo wprowadzone zostaną dwa takie udogodnienia.

Przede wszystkim Instagram pozwoli na planowanie transmisji na żywo nawet z 90-dniowym wyprzedzeniem. Wszystkie zainteresowane osoby będą mogły ustawić sobie przypomnienie i krótko przed rozpoczęciem streama otrzymają specjalne powiadomienie w postaci wiadomości prywatnej.

Wszyscy użytkownicy na świecie powinni już mieć dostęp do tej opcji, lecz znając życie, to stanie się to dopiero za kilka dni lub tygodni. Warto więc uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Instagram


Ciekawym rozwiązaniem wydaje się jednak "tryb ćwiczeń", który ma umożliwić influencerom na szybkie przetestowanie najważniejszych elementów jeszcze przed samym wydarzeniem. Mowa o m.in. jakości połączenia czy oświetleniu.

Z poziomu tej funkcji możliwe będzie jeszcze pozmienianie wybranych ustawień transmisji. Nie da się ukryć, że może ona pozwolić na uniknięcie ewentualnych wpadek czy problemów technicznych.

W tym przypadku jednak trudno mówić o jakichkolwiek szczegółach czy dacie wdrożenia. Instagram obecnie prowadzi wewnętrzne testy "trybu ćwiczeń". Więcej informacji pojawi się wkrótce.

 

Co sądzicie o planowanych nowościach? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.