Instagram Lite trafi do Polski!

Instagram Lite trafi do Polski!

Popularne aplikacje społecznościowe coraz częściej stają się opasłe i coraz mniej funkcjonalne poprzez nadmiar dodatków. Z pomocą przychodzą wtedy wersje Lite, które są odchudzonymi wariantami lubianej przez nas aplikacji. Już niedługo dostaniemy wersję fit Instagrama.


Chociaż Instagram przekroczył ostatnio liczbę miliarda użytkowników w ciągu miesiąca, to Mark Zuckerberg cały czas szuka sposobów na dotarcie do większej liczby osób. W tym celu na rynku pojawiła się aplikacja Instagram Lite.

Na ten moment jest ona dostępna tylko w Meksyku, ale w przeciągu kilku tygodni powinna trafić także do Polski. A dlaczego miałoby nam na tym zależeć? Choćby dlatego, że zajmuje 55 razy mniej miejsca w telefonie niż jej pełnoprawna wersja.

Mimo to wersja Lite może pochwalić się niezłą funkcjonalnością. Pozwala bowiem na publikowanie zdjęć oraz wideo - zarówno na Stories jak i na własny profil. Jest też zakładka "Eksploruj", która oczywiście pozwala na odkrywanie interesującej użytkownika treści. Brakującym ogniwem wydają się wiadomości prywatne, których nie uświadczymy w odchudzonej wersji programu. Lite nie pozwala także na udostępnianie użytkownikom multimediów w sposób prywatny, ale być może zostanie to z czasem zmienione.Twórcy odchudzonej wersji Instagrama pokazują, że jeśli tylko chce się zrobić lekką aplikację, to jest to możliwe. Mamy nadzieję, że jest to trend, który będzie kontynuowany.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.