Instagram rozważa usunięcie licznika polubień!

Instagram rozważa usunięcie licznika polubień!

Jak wynika z przecieków, Instagram obecnie testuje ukrycie funkcji licznika polubień postów. To oznaczałoby, że liczba serduszek zostawionych przez innych użytkowników nie byłaby dostępna publicznie. Instagram w oficjalnym oświadczeniu nie potwierdził planowanych zmian, ale od dłuższego czasu są one rozważane.


Obecnie podczas przeglądania postów na Instagramie, ilość zgromadzonych serduszek pod danym postem jest jawna i widoczna dla każdego. To jednak może niedługo ulec zmianie. Zmiany zauważyła badaczka mediów społecznościowych Jane Manchun Wong , która regularnie odkrywa ukryte zmiany w aplikacjach mediów społecznościowych. Liczbę polubień widziałaby jedynie osoba zarządzająca kontem, publicznie licznik byłby ukryty.

Na powyższych zrzutach ekranu widzimy, jak nowa odsłona aplikacji miałaby się prezentować. Autor wciąż miałby wgląd do całościowej liczby serduszek od osób, które pozostawiły po sobie ślad, a także znalazłby odpowiednią adnotację informującą o tym, że dane nie są przedstawione do publicznej wiadomości. Rzecznik Instagrama wyjaśnił motywację dla możliwości wprowadzenia tego typu zmian:
Chcemy, aby Twoi obserwatorzy skupili się na tym, co publikujesz, a nie na liczbie polubień, jakie zdobędziesz. Podczas tego testu tylko osoba, która udostępniła post mogła ujrzeć liczbę polubień.

Brak licznika polubień byłby próbą odciążenia użytkowników od presji związanej z chęcią zdobycia jak największej liczby like'ów. Właściciele serwisu społecznościowego uważają, że dzięki temu każdy miałby szansę zostać ocenionym przez pryzmat jakości danej fotografii, a nie popularności.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu