Instagram z funkcją informowania o koronawirusie

Instagram z funkcją informowania o koronawirusie

Koronawirus (SARS-CoV-2) zbiera coraz większe żniwo. W walkę z rozprzestrzenianiem się choroby (COVID-19) angażują się nie tylko jednostki, ale także ogromne korporacje pokroju Facebooka. Dowodem na to jest wprowadzona właśnie nowość na Instagrama.


W momencie pisania tego artykułu, liczba osób zakażonych - lub podejrzanych o zarażenie - koronawirusem (SARS-CoV-2) wynosi 64 457 osób. Kontynentalne Chiny znajdują się teraz w niezwykle trudnej sytuacji, która zmienia się z dnia na dzień. Kłopot nas, Polaków, osobiście jeszcze nie dotyczy, ale mimo to warto mieć świadomość na temat całej sprawy i wiedzieć, jak chronić się przed zakażeniem.

Źródło: wł.


Pomoże w tym najnowsza aktualizacja Instagrama. Platforma wzbogaciła się o specjalne powiadomienie w momencie, kiedy zechcemy w wyszukiwarkę wpisać hasztag #koronawirus lub #coronavirus. Przed ukazaniem wyników zobaczymy okno z informacją odnośnie źródeł informacji o koronawirusie (SARS-CoV-2). Te najbardziej rzetelne znajdują się na oficjalnej stronie Światowej Organizacji Zdrowia i to właśnie na nią kieruje Instagram.

Nie da się ukryć, że ta nowość może okazać się przydatna chociażby na polu podnoszenia świadomości społecznej. Nie każdy interesuje się koronawirusem (SARS-CoV-2), a część osób postanowiła nawet wykorzystać epidemię do robienia sobie pozowanych zdjęć w maseczkach. Nie wspominając już o grupach użytkowników wygłaszających teorie spiskowe odnośnie koronawirusa (SARS-CoV-2).

 

Co sądzicie o nowym powiadomieniu na Instagramie? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.