Instagram także zwróci uwagę na to, ile czasu na nim spędzasz

Instagram także zwróci uwagę na to, ile czasu na nim spędzasz

Za sprawą najnowszego Androida P, którego jedną z nowych funkcji ma być zadbanie o samopoczucie użytkowników i o to, żeby nie korzystali oni zbyt długo ze swojego smartfona stało się popularne kontrolowanie dostępu do aplikacji. Tym tropem poszedł YouTube, który chce zadbać o to, żeby nie oglądać filmów zbyt długo, a także, jak się okazuje, Instagram.


Instagram jak i wszystkie "przewijane" portale społecznościowe może być uzależniający. Jest tego świadom Kevin Systrom, dyrektor generalny Instagrama, który na swoim Twitterze przyznał, że firma pracuje aktualnie nad narzędziem, które pozwoli na lepsze zarządzanie i kontroli czasu podczas korzystania z aplikacji.Szef Instagrama dodatkowo twierdzi, że czas na Instagramie powinien być spędzany pozytywnie. W kolejnym tweecie dodał, że ważne jest zrozumienie tego, jaki wpływ ma na ludzi czas spędzany w internecie i bycie szczerym w tej kwestii z użytkownikami powinno być obowiązkiem każdej korporacji.

Nie wiadomo, kiedy Instagram wprowadzi nowe funkcje, o których pisał dyrektor Kevin Systrom. Nie ma jednak wątpliwości, że firma powinna się przyjrzeć tej kwestii, ponieważ według raportu z 2017 roku Instagram jest najgorszą aplikacją pod względem wpływu na zdrowie psychiczne ludzi.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.