Instagram i Messenger dostaną wspólny czat

Instagram i Messenger dostaną wspólny czat

Jak na początku 2019 roku doniósł The New York Times, Facebook od dłuższego czasu dąży do mocnej integracji swoich usług komunikacyjnych — Messengera, Instagrama oraz WhatsAppa. Jeszcze do niedawna nie było wiadomo w tej sprawie zbyt wiele. Jednak parę dni temu, na horyzoncie pojawiły się pierwsze sygnały nadchodzących zmian.


W zeszły piątek, część amerykańskich użytkowników Instagrama otrzymała ciekawy komunikat, który zapowiada połączenie czatu (do tej pory znanego jako „Instagram Direct”) z Messengerem. Oznacza to, że w najbliższej przyszłości będziemy mogli komunikować się ze znajomymi, którzy wcale nie muszą posiadać tej samej aplikacji co my.

Jak wynika z nowego komunikatu, na Instagramie zostaje wprowadzony ulepszony czat. Wraz z nim pojawia się świeża oprawa graficzna, a nawet możliwość reagowania na wiadomości z użyciem emoji. Niemniej, największy szok na liście wywołuje funkcja porozmawiania ze znajomymi z Facebooka.

Foto: The Verge


Facebook przez ostatnie lata zbudował sobie ciekawy ekosystem, który składa się m.in. z 3 dużych komunikatorów — Messengera, Instagram Direct oraz WhatsApp. To właśnie te aplikacje zostaną zintegrowane i to między nimi będziemy mogli swobodnie prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami.

Oczywiście każda z wymienionych aplikacji nadal będzie samodzielnym programem i to na razie na pewno się nie zmieni. Równocześnie doskonale widać, że Facebook ma na celu coraz większą integrację swoich aktywnych odbiorców i powoli próbuje stać się podstawą komunikacji w sieci.

 

Jeszcze nie wiemy, kiedy aplikacje Facebooka zostaną ostatecznie zintegrowane. Pasuje Wam taka opcja? Dajcie nam znać!


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.