Instagram i Messenger ze wspólnym czatem w 2020 roku

Instagram i Messenger ze wspólnym czatem w 2020 roku

O tym, że Mark Zuckerberg postawił sobie za cel integrację własnych platform wiemy od dłuższego czasu. Teraz jednak poznaliśmy pierwszy krok ku połączeniu portali społecznościowych. Zacznie się od czatu dwóch najpopularniejszych serwisów. 


Według najnowszych doniesień, Facebook ma już w przyszłym roku umożliwić korespondowanie pomiędzy Instagram Direct a Messengerem. Ten krok wydaje się stosunkowo niewielki, lecz ma on stanowić początek zjednoczenia platform na nieco większą skalę. Szczegółów na razie brak.

Mark Zuckerberg ma ambitne plany.


Nie wiemy dokładnie na jakiej zasadzie będzie działać połączony chat, lecz mówi się o minusach tego typu posunięcia. Przede wszystkim chodzi o chatboty, które są już dostępne na Messengerze. Posiadacze stron mogą aktywować tę funkcję po to, by to nie oni rozmawiali z klientami, ale właśnie system oparty na sztucznej inteligencji. Tego typu rozwiązanie może pojawić się na Instagramie.

W przyszłości połączenie platform dotyczyć ma także WhatsAppa. O planach Marka Zuckerberga wypowiedzieli się już chociażby przedstawiciele Unii Europejskiej, którzy twierdzą, że zjednoczenie serwisów może doprowadzić do stworzenia ogromnego monopolu, co jest niezgodne z prawem międzynarodowym.

Źródło: Bloomberg


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.