Rewolucja na Instagramie - od teraz możesz obserwować nie tylko profile

Rewolucja na Instagramie - od teraz możesz obserwować nie tylko profile

Ostatnimi czasy możemy zauważyć spory rozwój aplikacji takich jak Facebook czy Instagram. O ile ten pierwszy częściej wprowadza mało istotne funkcje, tak drugi póki co nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenia. Kolejną nowością jaką niedawno dodał jest możliwość obserwowania hashtagów, dzięki czemu łatwiej będzie nam śledzić interesujące nas rzeczy.


Do tej pory, gdy chcieliśmy być na bieżąco z interesującymi nas tematami, miejscami czy osobami, koniecznie musieliśmy obserwować czyjś profil na Instagramie. Twórcy postanowili dodać funkcję, która znacznie ułatwi nam przeglądanie pożądanych treści. Należy jedynie wejść w interesujący nas hashtag i podobnie jak to ma miejsce w przypadku profili, nacisnąć przycisk Obserwuj. Od tego momentu treści z nim związane będą pojawiać się na naszej tablicy i w Stories. Dodatkowo otrzymamy wgląd na to, kto z naszych znajomych również śledzi dany wątek.Warto wspomnieć, że funkcja ta w znacznym stopniu może konkurować z mediami informacyjnymi. Załóżmy, że wydarzyła się jakaś katastrofa, bądź coś co spotkało się z szerokim rozgłosem. Naoczni świadkowie wrzucą na swoje profile (lub Stories) relację z przebiegu, a dzięki odpowiedniemu hastagowi, wiele osób dowie się o tym zdarzeniu z różnych źródeł.

Jak widać, Instagram nie przestaje nas zaskakiwać i nieustannie wprowadza coraz to ciekawsze zmiany, od nowego wyglądu po przydatne funkcje. Obserwowanie hashtagów dało nam niewątpliwie możliwość śledzenia konkretnego, interesującego nas tematu, a nie osób o zróżnicowanej tematyce profilu. Twórcy aplikacji szczególnie dbają również o ulepszanie i wzbogacaniu obecnych funkcji, co czyni ją łatwiejszą w obsłudze.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.