Instagram dementuje pogłoski o pobieraniu opłat za umieszczenie linków

Instagram dementuje pogłoski o pobieraniu opłat za umieszczenie linków

W ostatnich dniach zagraniczne media podały do informacji, że Instagram zamierza wprowadzić opłaty za umieszczanie linków pod postami. Wiadomość szybko rozprzestrzeniła się także w naszym kraju, jednak jak oficjalnie informuje serwis, są to nieprawdziwe wieści. 


Patent, o którym mowa, został odnaleziony przez Mike'a Murphy'ego i opisany na stronie Protocol. Przestawiał on funkcję dodania linku do posta na Instagramie. Przy takiej próbie, aplikacja prosiła nas o uiszczenie opłaty za jego aktywację. Patent został nagłośniony m.in. przez jeden z najpopularniejszych serwisów technologicznych na świecie - The Verge. Na wiadomość po kilku dniach zareagował rzecznik prasowy Instagrama, który w wiadomości e-mail do redakcji serwisu napisał, że Instagram nie ma w planach wprowadzić opisanej funkcjonalności.

Zainteresowanie opcją pokazało, że podobna funkcja cieszyłaby się sporą popularnością. Na ten moment dodawanie linków możliwe jest jedynie na Instagram Story (jeśli konto posiada przynajmniej 10 tysięcy obserwujących) oraz w "biografii" profilu. Dodanie opcji byłoby świetną nowiną nie tylko dla prywatnych profili, ale przede wszystkim dla właścicieli stron, którzy prowadzą konto na Instagramie i w ten sposób mogliby dotrzeć do kolejnych osób. Czy gigant rzeczywiście wprowadzi kiedyś taką funkcję? Tego dowiemy się w przyszłości, jednak na to przyjdzie nam naprawdopodobniej jeszcze trochę poczekać.

Źródło: The Verge

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.