Instagram bierze się za treści dotyczące samobójstw i samookaleczeń

Instagram bierze się za treści dotyczące samobójstw i samookaleczeń

Giganci społecznościowy nieustannie powtarzają, że bezpieczeństwo użytkowników jest dla nich priorytetem. Instagram właśnie podjął kroki, które mają na celu ograniczenie treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń. 


W przeciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy do czynienia z zaostrzoną polityką Instagrama jeśli chodzi o możliwość publikacji kontrowersyjnych treści. Okazuje się, że już niedługo zakaz obejmie materiały "promujące" samobójstwa oraz samookaleczenia.

Platforma nie pozwoli już na umieszczanie memów, grafik kreskówkowych oraz zdjęć, na których widnieje motyw samobójstwa czy samookaleczenia. Zapomnijcie więc o żartobliwych postach dotyczących ww. wrażliwych tematów. Jeśli zdecydujecie się na ich publikację - wasze konta zostaną zablokowane. Ponadto promowane będą profile organizacji zajmujących się osobami w trudnej sytuacji psychicznej.

Nadchodzą poważne zmiany na Instagramie.


To jednak nie wszystko. Już niedługo Instagram zablokuje możliwość przeglądania publicznych profili bez wcześniejszego zalogowania się na konto. Taka zmiana może nie spodobać się użytkownikom, którym zdarza się przeglądać treści od różnych marek czy influencerów na urządzeniu, gdzie akurat nie są zalogowani.

Czy powyższa "nowość" wpłynie negatywnie na ilość aktywnych użytkowników na Instagramie? Być może, ale tego dowiemy się zapewne dopiero za kilka miesięcy, kiedy spółka podzieli się statystykami.

 

Co sądzicie o pomysłach Instagrama? Piszcie w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.