Incepcja polskiego YouTube - niezwykła popularność reakcji na reakcje!

Incepcja polskiego YouTube - niezwykła popularność reakcji na reakcje!

Na polskim YouTube zaobserwować możemy ostatnio niespotykane wcześniej zjawisko. Tzw. reaction video weszło na zupełnie niespotykany wcześniej poziom - i pomyśleć, że wszystko to, cała ta fala filmów z reakcjami zaczęła się od pewnego humorystycznego filmu Remigiusza Maciaszka.


Seria Rock obraża YouTuberów została bardzo ciepło przyjęta w społeczności i osiągnęła naprawdę godną podziwu liczbę wyświetleń. Wiele osób stwierdza, że komentarze Rocka są bardzo trafne i że podobnych filmów powinno być znacznie więcej. Niemniej zapewne nawet sam autor serii nie sądził, że osiągnie ona tak dużego rozmiaru rozgłos w sieci. Szczególną popularność osiągnął najnowszy 4 odcinek serii, który przedstawia m.in. reakcję Rocka na film Ahusa na temat obecnej sytuacji na polskim YouTube. Inni twórcy postanowili pójść o krok dalej i nagrać swoją reakcję do reakcji. Na dziś dzień filmy te osiągają naprawdę wysokie pozycje na stronie główniej serwisu i wiele wskazuje na to, że będą jeszcze wyżej.I tak największa kompilacja jaką możemy obecnie znaleźć zawiera reakcje Gimpera (dwukrotnie), Mandzia (również dwukrotnie), Dezego oraz najnowszą Kolegi Ignacego w jednym filmie na film Rocka, którzy przecież również jest reakcją na reakcję. W internecie krąży również wiele podobnych filmów - reakcji innych twórców, głównie z ich relacji live, dostępnych na tzw. kanałach shoterskich, które w ten sposób niezwykle podbijają sobie popularność opierając się bądź co bądź na twórczości innych osób. Wszystko to przywołuje nam na myśl film Christophera Nolana pt. Incepcja, co często wspominane jest w komentarzach.Do materiału odniósł się także Maciej Dąbrowski z kanału Z Dvpy, który w swoim stylu skomentował całe to zjawisko.Podobne materiały będą powstawać tak długo jak długo będzie na nie popyt. Tak naprawdę to widzowie mają największy wpływ na to co jest w danym momencie najpopularniejsze na YouTube. Warto o tym pamiętać przy okazji komentowania sytuacji w jakiej obecnie znajduje się ta platforma oraz samych twórców, którzy na niej tworzą.

A co wy sądzicie o całym zjawisku? Dajcie nam znać w komentarzach.


Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.