Oto najważniejsze kwestie dotyczące zamknięcia IEM 2020

Oto najważniejsze kwestie dotyczące zamknięcia IEM 2020

Wczoraj (27.02) o godzinie 19:45 wojewoda śląski poinformował organizatorów IEM Katowice o zakazie udziału publiczności w wydarzeniu. Zespół ESL przygotował specjalne FAQ dla osób, które zakupiły bilet na event i są nieco zagubione.


Decyzja wojewody śląskiego - Jarosława Wieczorka - zaowocowała protestami przed katowickim Spodkiem. Liczne grono rozgoryczonych uczestników IEM Katowice manifestuje przed terenem wydarzenia i twierdzi, że zakaz udziału publiczności jest zupełnie bezsensowny.

Wszystko dlatego, że osoby potencjalnie zakażone koronawirusem (SARS CoV-2) tak czy siak przyjechały już do Katowic i mogą zarażać dalej. Rzecznik ESL Polska - Adrian Kostrzębski - nawołuje wszystkich do zaprzestania protestów, gdyż one i tak nic nie zmienią. 

Źródło: ESL


Jedyną opcją pozostaje więc zapoznanie się ze specjalną sekcją FAQ przygotowaną przez organizatorów. Znajdują się tam odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania odnośnie "anulowania" wydarzenia dla publiczności.

  • Wszystkie osoby, które zakupiły bilet na IEM 2020, otrzymają zwrot pieniędzy. ESL przygotuje w przeciągu najbliższych dni specjalny poradnik,

  • Niestety ESL nie jest w stanie dokonać zwrotu kosztów hotelu i podróży. Organizator poleca próbować anulować rezerwacje,

  • Decyzja o zakazie udziału publiczności nie pochodzi od ESL. Podjął ją wojewoda śląski kilkanaście godzin przed startem wydarzenia.

  • IEM Katowice będzie transmitowany w internecie oraz telewizji. Chętni nadal więc mogą śledzić rozgrywki swoich e-sportowych idoli.


Pełne oświadczenie ESL oraz FAQ przeczytacie TUTAJ.

 

Co sądzicie o decyzji wojewody śląskiego? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.