"Największe wydarzenie e-sportowe w historii" - IEM Katowice 2017 w liczbach

Od ostatniego Intel Extreme Masters w Katowicach minęły już prawie dwa tygodnie, a cały szał po emocjonujących rozgrywkach powoli opada. Jednak teraz, jak co roku, przyszedł czas na ogłoszenie statystyk z obydwu hucznych weekendów. Mamy dla Was ciekawą wiadomość, ponieważ Biuro prasowe Intel Extreme Masters doniosło, iż tegoroczne finały zawodów w Katowicach pobiły dotychczasowe rekordy i tym samym zostały największym wydarzeniem e-sportowym w historii!


Statystyki względem poprzedniego roku zwiększyły się tak gwałtownie, że ciężko jest zostawić tę informację bez podziwu. Przez dwa weekendy wydarzenie odwiedziło aż 173 tysiące fanów, a rozgrywki w sieci oglądało 46 milionów osób. W porównaniu z imprezą z 2016 r., która naliczyła "tylko" 113 tys. osób, okazuje się to wzrostem o 35%. Dodatkowo, wszelkie informacje w social mediach, transmisje na żywo, filmy oraz dodatkowe materiały na Twitterze i Facebooku dotarły aż do 55 milionów fanów, bijąc nieubłaganie poprzednie edycje.


Co ciekawe, dzięki tegorocznej współpracy ESL z SLIVER.tv i WonderWorld VR, fani z całego świata będący w posiadaniu technologii VR mieli okazję śledzić imprezę z perspektywy pierwszej osoby. Oglądający mogli zobaczyć zarówno to, co działo się na głównej scenie oraz widowni, jak i samą grę. Transmisja w wirtualnej rzeczywistości naliczyła 340 tysięcy unikalnych użytkowników, a w najlepszym momencie oglądało ją o 200% więcej osób niż stream z Intel Extreme Masters Oakland w 2016 roku.

Zapraszamy do samodzielnego przejrzenia oficjalnej infografiki wydarzenia, która tylko bardziej podkreśla rosnącą potęgę sceny e-sportowej! 

SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT GRY COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE W NASZYM QUIZIE!Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl