Znamy uczestników turniejów IEM Katowice 2017 w LoL i CS:GO

Znamy uczestników turniejów IEM Katowice 2017 w LoL i CS:GO

Jedno z najważniejszych wydarzeń e-sportowych zbliża się do Katowic wielkimi krokami. Pod koniec lutego rozpoczyna się bowiem IEM Katowice 2017 - kolejna edycja prawdziwego święta dla wszystkich interesujących się elektronicznym sportem. Swoje umiejętności w różnych grach będą prezentować najznamienitsze światowe drużyny, które przeszły odpowiednie kwalifikacje. No właśnie, jakie?


Jeśli interesujecie się wydarzeniem to zapewne nie ominęła Was wieść, że tegoroczna edycja IEM Katowice została podzielona aż na dwa terminy - tak, aby fan np. League of Legends mógł skoncentrować się tylko na tym, co go interesuje, nie zaprzątając sobie głowy innymi turniejami. Drugim powodem było oczywiście coraz większe zainteresowanie e-sportem. Organizatorzy nie byliby pomieścić wszystkich uczestników w jednej arenie, postanowiono więc event podzielić.

Pierwsza część (poświęcona tylko i wyłącznie grze League of Legends) odbędzie się w dniach 25-26 lutego. Następna zaś trwać będzie (Counter Strike: Global Offensive, StraCraft 2) od 3 do 5 marca.

iem

Kilka dni temu zakończyły się kwalifikacje do najważniejszych turniejów - CS:GO oraz LoL. Z wielu zapisanych drużyn wyłonione zostały tylko te najlepsze, które prezentują największy światowy poziom.

Zespoły, których grę będziemy mogli zobaczyć podczas pierwszej części IEM Katowice 2017 to globalna elita drużyn League of Legends. O 150 tysięcy dolarów zagrają: H2k-Gaming, Unicorns of Love, Cloud9, M19, Flash Wolves, Kongdoo Monster, ROX Tigers oraz EDward Gaming. Największym faworytem dla wielu jest EDward Gaming - legendarny chiński team, który znajduje się wśród najlepszych na świecie.

Jeśli chodzi o turniej Counter Strike: Global Offensive to lista uczestników IEM Katowice 2017 prezentuje się następująco: OpTic Gaming, Ninjas in Pyjamas, Fnatic, SK Gaming, Cloud9, Natus Vincere, Virtus.pro, FaZe Clan, Heroic, North, Astralis oraz Immortals. Polacy największe nadzieje pokładają oczywiście w Virtus.pro, którzy na ostatnim majorze wykazali się znakomitą formą. Pula nagród wynosi 250 tysięcy dolarów.Co do StarCraft2 - kwalifikacje dopiero się rozpoczynają, więc na ogłoszenie wszystkich zespołów jeszcze trochę poczekamy. Pula nagród wynosić będzie tyle samo jak w przypadku CS:GO - 250 tysięcy dolarów.

My ze swojej strony nie możemy się doczekać co w marcu zaprezentuje polska drużyna Virtus.pro, która ostatnimi czasy naprawdę potrafi zaskoczyć!

 

Na jaką część IEM Katowice 2017 się wybieracie? Piszcie!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.