Huawei użyło lustrzanki zamiast smartfona do promocji zdjęć

Huawei użyło lustrzanki zamiast smartfona do promocji zdjęć

Smartfony Huawei cieszą się popularnością z uwagi na dość przystępne ceny i zadowalającą przeciętnego użytkownika specyfikację. Okazuje się jednak, że firma do promocji swoich produktów stosuje nieuczciwe praktyki i zostaje przyłapana już po raz kolejny.


Huawei w ostatnim czasie promował możliwości fotograficzne nowego smartfona - co aktualnie jest funkcją, na którą wielu użytkowników zwraca znacząco uwagę. Na jaw wyszło, że Chińczycy do zdjęcia wykorzystali lustrzankę cyfrową - Nikon D850, a fotografie podpisali jako wykonaną telefonem Huawei.Cała sprawa ujrzała światło dzienne dzięki promocji konkursu fotograficznego w sieci Weibo i użytkownikowi zwanemu Jamie-Hua. Okazało się, że fotografia jest dostępna z pełnymi danymi EXIF w serwisie 500px przeznaczonym dla fotografów.

Jak można było się tego spodziewać, firma  od razu przeprosiła za zaistniałą sytuację i wyjaśniła, że była ona wynikiem błędu jednego z pracowników oznaczających zdjęcia. Poza tym Chińczycy podziękowali użytkownikowi Jamie-Hua za znalezienie niezgodności.

Ciężko jest jednak uwierzyć w dobre intencje, bowiem podobny "przypadek" miał miejsce już kolejny raz. Ostatnim razem Huawei opublikował w serwisie Weibo fotografie, które miały zostać wykonane smartfonami z serii P30 – niestety nie było to prawdą.

Mamy nadzieję, że słynna na całym świecie i ciesząca się raczej sympatią użytkowników firma, powstrzyma się w przyszłości od takich nieuczciwych działań.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.