Huawei wyżej w rankingach sprzedaży od Apple!

Huawei wyżej w rankingach sprzedaży od Apple!

Korporacja Huawei nie daje za wygraną - z każdym miesiącem sprzedaż urządzeń tej marki rośnie i dużo osób zdawało sobie sprawę, że niedługo zacznie doganiać gigantów. Stało się to jednak szybciej niż zakładano.


Opublikowane niedawno zestawienie największych producentów urządzeń mobilnych nie pozostawia złudzeń, jeśli chodzi o sprzedaż sprzętów. Na samym szczycie oczywiście nieustannie znajduje się Samsung, do którego "należy" 20,9% całego rynku. Koreańska korporacja zaliczyła jednak 2% spadku, jeśli spojrzeć na rok ubiegły.

Drugie miejsce, które od wielu lat należało do Apple, zajęte zostało przez chińskie Huawei, posiadające aktualnie 15,8% udziałów. Firma z Cupertino posiada ich o 3,7% mniej. Co więcej, pozycja Apple nadal nie jest bezpieczna, gdyż nieustannie po piętach depcze mu Xiaomi, które notuje obecnie 9,3% wkładu w rynek mobilny.

Chińscy producenci urządzeń mobilnych widocznie pną się na sam szczyt


Pomimo wzrostu udziału azjatyckich firm nie można przejść obojętnie wobec faktu, że z kwartału na kwartał coraz mniej osób decyduje się na zakup telefonu komórkowego. Ostatnie trzy miesiące to 342 miliony sprzedanych sztuk tych urządzeń, czyli aż o 1,8% mniej niż w poprzednim kwartale.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.