Huawei w bezczelny sposób oszukał w jednej ze swoich reklam

Huawei w bezczelny sposób oszukał w jednej ze swoich reklam

Huawei postanowił zagrać niezbyt czysto i w nowej reklamie zaprezentował możliwości aparatu w debiutującym telefonie, wykonując zdjęcia z... profesjonalnej lustrzanki. Niestety firma zabezpieczyła się przed ewentualnymi oskarżeniami prawnymi. 


Mowa tutaj o egipskim materiale promującym smartfon Nova 3. Zauważyć w nim możemy sceny robienia przez aktorów zdjęć selfie za pomocą wspomnianego telefonu. Okazuje się jednak, że ujęcia te wykonane zostały przy użyciu aparatu wartego około 4500 dolarów. Można się tego dowiedzieć z Instagrama aktorki, która brała udział w reklamie - post został jednak po jakimś czasie usunięty.Korporacja zabezpieczyła się pewną informacją napisaną małym druczkiem. Huawei twierdzi, że zdjęcia są przykładowe i nie muszą pochodzić z promowanego telefonu. Tym samym nie doszło do prawnego oszustwa, lecz konsumenci z pewnością mogą poczuć się nieco urażeni.

Całą reklamę znajdziecie poniżej. 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.