Oto najchętniej kupowany telefon w Polsce

Oto najchętniej kupowany telefon w Polsce

Chińska marka Huawei bardzo dobrze przyjęła się w Polsce i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Z premierą każdego nowego urządzenia firma notuje wzrosty sprzedażowe - tym samym nie dziwi fakt, że to właśnie jej smartfon jest najchętniej kupowanym w naszym kraju.


Według ostatnich raportów Gfk Polonia udział marki Huawei na naszym rynku wynosi 27,1%. Jeśli wziąć jednak pod uwagę tylko telefony ze średniej półki, to ich udział na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy z 8,9% wzrósł aż do 53,6%! Stało się tak przede wszystkim dzięki modelowi Mate 10 Lite, który został bardzo ciepło przyjęty przez użytkowników.

Model Mate 10 Lite to absolutny średniopółkowy hit marki Huawei


Po swojej premierze w październiku zeszłego roku zarówno media, jak i użytkownicy zaczęli wystawiać temu urządzeniu bardzo wysokie noty, chwaląc przy tym chociażby bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dyrektor zarządzający Huawei Polska, Jefferson Zhang, poinformował, że Mate 10 Lite jest jak na razie najlepiej sprzedającym się telefonem w naszym kraju.

Rekord jaki ustanowił model P8 Lite (ponad milion sprzedanych sztuk) nie został jeszcze pobity, lecz wszystko jest na dobrej drodze, aby tak się w przyszłości stało. W tej chwili jednak pozostaje oczekiwać na premiery świeżych sprzętów od Huawei, które być może powtórzą opisany powyżej sukces.

Źródło: spidersweb.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.