Huawei i LG odpowiadają Samsungowi i pokazują własne składane telefony

Huawei i LG odpowiadają Samsungowi i pokazują własne składane telefony

Cały świat jeszcze niedawno żył premierą najnowszego Samsunga Galaxy Fold, która na pewno była dobrym krokiem dla Samsunga w kontekście odwiecznej rywalizacji z Apple. Jednak to na odpowiedź dwóch innych producentów telefonów nie trzeba było długo czekać.


Poniżej oficjalna prezentacja urządzenia. Przyznajcie, że robi wrażenie.Jak się okazuje krążące wieści na temat składanego ekranu nie ominęły Huaweia i LG, które również zaprezentowały nowe urządzenia.

W przypadku Huaweia swoją premierę w Barcelonie miał Mate X. Jego wyświetlacz w odróżnieniu od Samsunga składa się na zewnątrz. Ponadto smartfon obsługuje dwie karty SIM i ma hybrydowy slot, więc można bez problemu rozbudować jego pamięć. Posiada też czytnik linii papilarnych znajdujący się w przycisku Power. Niewątpliwym, lecz jeszcze niesprawdzonym plusem jest również to, że podobno wystarczy tylko 30 minut aby uzyskać 85% mocy akumulatora.Premierą od LG jest najnowszy LG V50 ThinQ 5G. Nie posiada on jednak składanego wyświetlacza. Zamiast tego producent proponuje kolejny ekran działający na zasadzie etui. Po otwarciu futerału mamy do dyspozycji telefon i jego dodatkowy wyświetlacz. Poza tym nowy smartfon posiada również system chłodzenia z komorą parową, który ponoć skuteczniej obniża temperaturę wewnętrzną urządzenia. Internauci nie są jednak przekonani co do rozwiązania przyjętego przez LG.Wiadomym jest, że technologia rządzi się swoimi prawami i idzie cały czas do przodu. W przypadku producentów telefonów warto jednak przypomnieć sobie, że urządzenie to powinno być przede wszystkim poręczne i ułatwiające funkcjonowanie. Ciężko stwierdzić jednoznacznie czy najnowsze premiery spełniają w tym kontekście swoją rolę. Dla fanów wszelkich technicznych nowinek na pewno jest to coś niesamowitego, jednak czy dla przeciętnego użytkownika również?

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.