Hi_5 czyli od 5 złotych do fortuny

Hi_5 czyli od 5 złotych do fortuny

Od zera do milionera = tak brzmi motto pewnego małego kanału na polskim YouTube! O co dokładnie chodzi? Tego dowiecie się w tym artykule, który uzupełniliśmy krótkim wywiadem z twórcą. Zapraszamy!

Już ponad rok temu na YouTube wystartował kanał pod nazwą "Hi_5", który wpadł na stworzenie ciekawego projektu. Jest to bowiem pomysł, o którym być może już kiedyś słyszeliście, ale nigdy się go nie podjęliście. W projekcie jakim jest "Hi_5" chodzi o to, by ze znalezionych przypadkowo 5 złotych dorobić się fortuny po przez dochodzenie do coraz cenniejszych przedmiotów w drodze wymiany bądź sprzedaży tych poprzednich. Na tym kanele znajdziemy relacje z każdej wymiany i z czasem zauważymy jak 5 złotych zamienia się w coraz większą kwotę!

Zwiastun programu, który koniecznie musicie obejrzeć:Do tej pory na tym kanale, pojawiło się 14 odcinków, przez które twórcy Ci, zarobili całkiem ciekawą sumę pieniędzy! Byli oni już posiadaczami iPhone'a, roweru a nawet samochodu! Tymczasem wygląda na to, że to dopiero początek, a wkrótce będzie tylko coraz ciekawiej. W ostatnim - opublikowanym kilka dni temu filmie, twórcy znaleźli kolejną świetną okazje, a film ten obejrzycie na samym końcu tego artykułu.

Specjalnie dla APYNews.pl, prowadzący kanału odpowiedział na kilka ciekawych według nas pytań. Zapraszamy na krótki wywiad:


APYNews: Czy macie wyznaczony cel jeśli chodzi o wymiany czy skupiacie się tylko na powiększaniu zarobionej sumy?

Hi_5: To dobre pytanie! Wiele osób o to pyta, na początku nie wiedziałem nawet czy cały projekt wypali, więc w zapowiedzi serii powiedziałem ''Nie wiem, do jakiej sumy dojdę''. Ciężko było powiedzieć, czy przekroczę nawet próg 1000zł...Miałem też moment zawahania, kiedy wszystko strasznie długo się ciągnęło i kupujący (lub sprzedający) nie chcieli nagrywać transakcji. Na szczęście nie zrezygnowałem i po roku i 13 odcinkach miałem okazję zapalić shishę, pograć w Guitar Hero, pojeździć rowerem czy w końcu samochodem! Dziś również ciężko powiedzieć jaki mam cel - na pewno będę prowadził Hi_5 dotąd, dopóki wymiany będą przynosiły zysk.APYNews: Czy na Waszym kanale, zobaczymy w przyszłości coś więcej niż to co znajduje się na nim do tej pory?

Hi_5: Na 100%! Już teraz mamy dwa inne projekty w głowie, tylko najprzyjemniej byłoby zacząć współpracę z firmą. Chcemy ową współpracę nawiązać i zacząć wcielać pomysł w życie. Jest on także związany z pięciozłotówką, od której zaczynam mnożyć pieniądze w budżecie. Koncepcja ta sama jak w Hi_5, lecz na innych zasadach. Mogę szepnąć, że chodzi o obstawianie wyników meczów (może akurat jakiś przedstawiciel firmy to czyta).

APYNews: Ile średnio zajmuje Wam przygotowanie się do jednego odcinka?

Hi_5: Staramy się jak najszybciej wstawiać kolejne odcinki, ale już widzę, że wraz ze wzrostem budżetu wzrasta czas tworzenia odcinka. Aby urozmaicić odcinek, dodajemy takie pseudo-śmieszne sceny (tak jak to było z walizką, łyżwami czy shishą). To też trochę trwa, bo czasem sceny wymagają pomocy osób trzecich. Odcinki pojawiają się więc w trzy-czterotygodniowych odstępach.


APYNews: Który z przedmiotów było Wam najtrudniej sprzedać?


Hi_5: Zdecydowanie żyrandol witrażowy. to była MASAKRA! W pewnym momencie bałem się, że znów wrócę do dwucyfrowej kwoty (a kupiłem żyrandol za 270zł). Koniec końców sprzedałem go za 250zł (pierwsza i jak dotąd jedyna strata w projekcie Hi_5). Obecnie jesteśmy między 13. a 14. odcinkiem, czyli próbuję sprzedać laptopa kupionego za 1800zł. Ten przedmiot również sprawił mi nie lada problem. Jednak wracając do sytuacji sprzed roku, kiedy miałem tylko 5zł, nie mogę narzekać-przecież mam prawie 2000zł! Mam nadzieję, że na tej kwocie się nie skończy i za rok będę mógł dopisać do tej liczby kolejne 'zero'. 

Jeszcze raz dziękujemy za udzielenie odpowiedzi na pytania!


Jak widzicie, projekt Hi_5 stale się rozwija, a jego twórca nie zamierza się poddawać i wygląda na to, że zarobiona suma będzie nie długo robiła na nas jeszcze większe wrażenie! Zachęcamy Was do obejrzenia wszystkich produkcji na tym kanale, a oto niedzielny odcinek, o którym mówiliśmy w artykule:Jakby tego było mało, Hi_5 wystąpiło jakiś czas temu w TVP2 w programie "Pytanie na Śniadanie". Jeśli jesteście ciekawi tej rozmowy, kliknijcie tutaj.


Jeśli natomiast nie chcecie przegapić nowych odcinków Hi_5, zalajkujcie ich fanpage klikając tutaj.


avatar

Bartłomiej Musiał

Brak opisu