HBO Max zadebiutuje w Polsce!

HBO Max zadebiutuje w Polsce!

W Polsce HBO GO zostało udostępnione dla wszystkich internautów wiosną 2018 roku. Teraz musimy się jednak pożegnać z tą platformą i przywitać nową - HBO Max. Pojawi się u nas w drugiej połowie 2021 r. i obejmować będzie znacznie szerszą ofertę programową niż swój poprzednik.


Szef HBO Max, Andy Forssell, podczas czwartkowej konferencji Web Summit ogłosił plan ekspansji tej nowej platformy. Docelowo ma być ona dostępna w 190 krajach.
To zależy tylko od tego, jak szybko możemy to zrobić - powiedział.

HBO Max został uruchomiony pod koniec maja tego roku, ale do Europy dotrze dopiero w drugiej połowie 2021 r. Na razie kosztuje 14,99 dolarów (około 55 zł) miesięcznie. Jednak jeszcze nie wiadomo, jaka będą dokładne ceny oraz oferta w poszczególnych krajach europejskich. Z całą pewnością nie zabraknie tam światowych hitów.Oprócz podstawowej biblioteki HBO, nowa platforma oferuje innych nadawców np. Warner Bros., New Line, The CW, TNT czy Cartoon Network. Pojawią się również seriale oraz filmy wyprodukowane na wyłączność. Jednym z nich będzie 6-odcinkowy dokument o życiu Nicki Minaj.


Agnieszka Niburska, content & commercial PR director w HBO Europe, przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl:
W kwestii oferty programowej nacisk położony zostanie na jakość i dobór kontentu. Dzięki HBO Max, skupiając się nadal na jakości, chcemy poszerzyć różnorodność oferty programowej, co będzie atrakcyjne dla jeszcze szerszej grupy odbiorców. Więcej o ofercie programowej poinformujemy bliżej startu serwisu.

Co na pewno znajdzie się na HBO Max? W przyszłym roku odbędą się tam premiery takich filmów jak Diuna, Matrix 4, Tom & Jerry, Godzilla vs. Kong czy The Suicide Squad. Natomiast już niedługo, tzn. 25 grudnia, jednocześnie w kinach i HBO Max w USA pojawi się film Wonder Woman 1984.Warto też wspomnieć, że w czwartek wytwórnia Warner Bros ogłosiła sporą zmianę w modelu dystrybucji swoich filmów w przyszłym roku. Wszystkie większe produkcje będą dostępne bez dodatkowych opłat na HBO Max w USA przez miesiąc od premiery kinowej. Miejmy nadzieję, że taka usługa będzie dostępna również w Polsce. Pozostaje nam jedynie wyczekiwać.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.