Powstanie

Powstanie "Harry Potter GO" od twórców Pokemon GO!

Jeden z największych smartfonowych hitów ostatnich lat powróci w wielkim stylu! Niantic zapowiedziało, że powstanie gra na silniku Pokemon Go osadzona w świecie Harry'ego Pottera.


Niech rzuci kamieniem ten, który nigdy nie chciał zostać czarodziejem. Niech rzuci zaklęciem ten, który nigdy nie czytał albo nie oglądał Harry'ego Pottera. Nie widać żadnych kamieni ani zaklęć, ale najprawdopodobniej zmieni się to w 2018 roku. Wtedy premierę będzie miał Harry Potter: Wizards Unite stworzony przez Niantic - twórcę gry Pokemon Go oraz Ingress.

Zaklęcia w przyszłym roku mogą padać na prawo i lewo, gdyż z grą wiązane są duże nadzieje. Fenomen Pokemon Go zapewne trudno będzie pobić, ale świat Harry'ego Pottera jest równie fascynujący i uwielbiany przez wszystkich ludzi na świecie, więc możemy spodziewać się kolejnego ogromnego sukcesu.O grze pod względem technicznym wiemy niewiele. Możemy się jednak domyślać, że będzie ona wyglądała bardzo podobnie do Pokemon Go, gdyż nowa gra studia Niantic ma wykorzystywać rozszerzoną rzeczywistość, tak samo, jak jej poprzedniczki w postaci Pokemon Go oraz Ingress. Niantic poinformował również, że gracze będą mogli uczyć się różnych czarów, eksplorować swoje miasta, by odkrywać i walczyć z legendarnymi bestiami oraz łączyć się w drużyny, by stawiać czoła groźnym przeciwnikom. Już chcemy łapać za nasze wirtualne różdżki!

W przygotowywaniu Harry Potter: Wizards Unite będzie pomagać Warner Bros. Interactive oraz studio Portkey Games. Jedyne co wiemy pewnego o dacie premiery to jej rok, znając jednak Niantic i sugerując się Pokemon Go, to Harry Potter: Wizards Unite najprawdopodobniej zadebiutuje na smartfonach w okresie wakacyjnym. Więcej szczegółów twórcy nie zdradzili, zapewne będą oni sukcesywnie podsycać ciekawość graczy kolejnymi informacjami. Czekamy na nie z niecierpliwością!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.