Harry Potter może już niedługo doczekać się serialowej adaptacji

Harry Potter może już niedługo doczekać się serialowej adaptacji

Warner Bros. poinformowało właśnie o ambitnych planach dotyczących rozwoju marki Harry Potter. Okazuje się, że w przyszłości możemy doczekać się serialu opartego o to kultowe uniwersum autorstwa J.K. Rowling.


Ostatni film z cyklu Harry Potter zadebiutował w 2011 roku, czyli... dosyć dawno. Od tamtej pory fani muszą zadowolić się chociażby serią Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Nie tak dawno natomiast doczekaliśmy się premiery filmu dokumentalnego od HBO Max, gdzie aktorzy spotkali się po latach i powspominali "stare, dobre czasy".

Obecnie prawa do Harry'ego Pottera ma wytwórnia Warner Bros. i jak się okazuje - planuje ona inwestować w młodego czarodzieja. Podczas wydarzenia Content London 2022 dowiedzieliśmy się, że jedna z koncepcji zakłada stworzenie serialu na podstawie kultowego uniwersum. Taką informację przekazała Channing Dungey, dyrektorka generalne Warner Bros. Television Studios.Na razie mamy jednak do czynienia z niezwykle wstępnymi wiadomościami, które tak naprawdę mogą nigdy nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Wiadomo jednak, że jakieś projekty znajdują się w planach i wkrótce powinniśmy doczekać się ujawnienia pewnych szczegółów.

Z wielkim więc prawdopodobieństwem możemy zakładać, iż Warner Bros. planuje wyprodukować serial stanowiący adaptację Harry'ego Pottera. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Oglądalibyście serial Harry Potter? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.