Film o Hanie Solo nareszcie z oficjalnym zwiastunem!

Film o Hanie Solo nareszcie z oficjalnym zwiastunem!

Han Solo - jedna z głównych postaci starej trylogii Gwiezdnych Wojen, która na stałe weszła już do kanonu najbardziej legendarnych postaci światowego kina. Gdy zostały zapowiedziane tzw. spin-offy głównych filmów sygnowanych logiem Star Wars oczywiste było, że to właśnie on dostanie swój samodzielny film. Wszystko to jednak może okazać się nieco bardziej skomplikowane niż sądzono, a samej produkcji aż do dnia premiery towarzyszyć będzie bardzo wiele pytań i wątpliwości. W sieci dostępne są już dwa materiały filmowe, reklamujące film Han Solo: Gwiezdne wojny – historie.


Pierwszy krótszy teaser filmu pojawił się przy okazji tegorocznego Super Bowl, ale wszyscy i tak czekali na materiał numer dwa, zapowiadany jako główny zwiastun nowego filmu. Jego premiera odbyła się podczas premiery amerykańskiego programu Good Morning America na kanale ABC. Obecnie obywa materiały dostępne są na oficjalnym kanale Star Wars na YouTube. Zwiastuny praktycznie z miejsca stały się tematem numer jeden wielu serwisów - nic dziwnego, każda premiera nowego filmu z uniwersum Gwiezdnych Wojen urosła dziś do miana prawdziwego święta popkulturalnego i nie sposób ten temat pominąć.

Paradoksalnie największym problemem filmu może być jego główna postać. Han Solo dla wielu ma twarz i i styl bycia Harrisona Forda i naprawdę trudno wyobrazić sobie kogoś innego w tej roli. Z oczywistych względów, jako że film o Hanie Solo będzie historią jego młodości, w tę rolę będzie musiał wejść ktoś inny.

O ile o otoczkę filmu i przedstawiony w nim świat możemy być raczej spokojni (swoją drogą zwiastuny sugerują podobny mrok i bród jak w przypadku Łotra 1), o tyle rodzi się pytanie, czy stosunkowo młody i mało znany Alden Ehrenreich udźwignie ciężar roli. Istnieje również pytanie o pozostałych członków obsady i postaci, których być może nie będziemy znać aż tak dobrze. Niewykluczone jednak, że w filmie pojawią się i te bardziej charakterystyczne postaci dla sagi. Wcześniej wiele mówiło się chociażby o Darth Vaderze. Na tę chwilę zwiastuny filmowe na ten temat milczą.

Planowana premiera filmu w naszym kraju została wyznaczona na 25 maja tego roku. Nie ma wątpliwości, że przyciągnie do kin rzeszę fanów. Czas pokaże na ile spełni ich oczekiwania i czy przyjmie się co najmniej tak samo dobrze, jak recenzowany przez nas Ostatni Jedi. Czekamy z niecierpliwością!

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.