Hakerzy uzyskali dostęp do konta Żiżeja oraz Dominika Łupickiego

Hakerzy uzyskali dostęp do konta Żiżeja oraz Dominika Łupickiego

Przejęcia kanałów popularnych YouTuberów to niestety coraz częstszy proceder. W ostatnich miesiącach mamy do czynienia wręcz z plagą ataków na kanały popularnych twórców w celu promowania oszustw na kryptowaluty. Zaledwie kilka dni temu hakerzy uzyskali dostęp do kanału Reżysera Życia, który wczoraj został odzyskany, a dziś kłopoty spotkały Żiżeja (DeeJayPallaside) oraz Dominika Łupickiego. 


O fakcie dwójka YouTuberów poinformowała na swoich mediach społecznościowych dziś rano. Pierwszym z twórców był Dominik Łupicki, któremu przejęto zawieszone konto z 1,3mln subskrypcjami na koncie. "Walczę razem z MyMusic żeby odzyskać kanał, momentalnie zmieniłem hasło i wydaje mi się, że hakerzy nie mają już dostępu do konta" - powiedział Dominik na swoim Instagram Story. Chwilę temu wróciła także prawidłowa nazwa kanału, więc wszystko wskazuje na to, że udało się powstrzymać atak.

  
Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez DeeJayPallaside (@deejaypallaside)


Niemal w tym samym momencie o ataku na konto YouTube poinformował DeeJayPallaside. YouTuber także na story przekazał wszelkie informacje w sprawie. Jak poinformował, kanał został przejęty przez zhackowane konto operatora i montażysty Żiżeja i Dominika Łupickiego - Mikołaja. Twórca wspomniał, że miał weryfikację dwuetapową, hasło składające się z 40 losowych cyfr i liter oraz dodatkowe formy zabezpieczeń. Mimo to nic nie uchroniło go przed atakiem hakerów z Arabii Saudyjskiej, skąd nastąpiło podejrzane logowanie.

YouTuber skontaktował się z supportem Google, który przywrócił już kanał do działania. Największym problemem Daniela jest fakt, że przez transmisję hakerów otrzymał on ostrzeżenie, przez co obecnie nie może streamować przez 3 miesiące. Blokada wkrótce powinna zostać zdjęta.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.