Hakerzy przejęli sprzęt Google, żeby promować PewDiePie!

Hakerzy przejęli sprzęt Google, żeby promować PewDiePie!

Wyścig pomiędzy PewDiePie, a T-Series o pozostanie najpopularniejszym kanałem na YouTube trwa w najlepsze. Mimo tego, że szwedzki twórca posiada obecnie o ponad milion widzów więcej niż indyjska wytwórnia, jego fani nie przestają go wspierać. Pewien duet hakerów w ostatnich dniach postanowił w tym celu przejąć sprzęt Google.


O podobnej sytuacji mogliśmy usłyszeć na początku grudnia zeszłego roku, kiedy to jeden z hakerów postanowił zaatakować drukarki znajdujące się w wielu krajach świata. Sprzęt drukował wtedy krótką informację, na której widzieliśmy takie zadania jak odsubskrybowanie T-Series oraz zasubskrybowanie Pewds'a. Haker przejął kontrolę nad 50 tysiącami drukarek, a kilka tygodni później przeprowadził jeszcze większy atak, w którym zhackował ponad 100 tysięcy sztuk sprzętu. Więcej o tym wydarzeniu możecie przeczytać klikając tutaj.

Podobną akcję w ostatnich dniach przeprowadziła dwójka hakerów - HackerGiraffe oraz j3ws3r, która zaatakowała urządzenia typu Google Chromecast. Na przejętym sprzęcie pojawił się komunikat hakerów, który zachęcał do odwiedzenia ich strony oraz zasubskrybowania PewDiePie'a.

Po wejściu na stronę, każdy z użytkowników mógł znaleźć licznik zaatakowanych urządzeń, który w pewnym momencie wynosił ponad 70 tysięcy. Na stronie znajdował się także film zachęcający do subskrybowania Pewdsa oraz informacja jak zabezpieczyć swoje urządzenie na przyszłość. Hakerzy na sam koniec dodali, że nie mogli uzyskać dostępu do mikrofonu urządzenia i obiecali, że nie wykorzystają żadnej informacji pozyskanej przy ataku.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.